TerapieMobilizační techniky
vedoucí k uvolnění svalů, vazů, šlach, kloubních pouzder. Klienti jsou dále instruováni  k nácviku automobilizačních technik. Prevence poruch pohybového aparátu.

Moxování, akupresura
jde o staletí  prověřenou alternativní metodu, kde se nahřívají akupresurní body, svaly aj. Rovnoměrným, pomalým hořením směsi léčebných látek, z nichž převahu tvoří pelyněk, vzniká teplo, které proniká do hlubších vrstev, ohřívá akupresurní body dráhy a podporuje v nich oběh energie.
V místě moxování vznikají v tkáni různé látky bílkovinné povahy, které pomáhají zvyšovat obranyschopnost organismu, zrychlovat látkovou výměnu, zvyšovat prokrvení, uvolňovat svalstvo a stabilizovat vegetativní nervový systém.

 

 
 
Baňkování
prastará  metoda  přikládaní baněk na tělo, ve kterých se následně vytvoří podtlak. Dojde k rozšíření krevních kapilár, tkáň se silně prokrví, což klasická masáž nezvládne. Následuje úleva od bolesti.


Trigger point
jsou bolestivé a tuhé spazmy v průběhu svalových vláken. Vyznačující se zvýšeným napětím, omezením pohybu.  Patří  k projevům funkčních poruch svalové funkce.


Dornova metoda 
Manuální terapie, při které se vrací klouby a obratle do původní přirozené polohy. Provádí se  jemným tlakem terapeuta, za současného pohybu a spolupráce klienta. Nedílnou součástí terapie je pravidelné cvičení klienta.


Reflexní terapie
je metoda využívající reflexní body a reflexní plošky převážně na chodidlech, na které se působí tlakem. Tyto reflexní plošky mají přímou souvislost s jednotlivými tělesnými orgány, které se dají stimulací těchto bodů ovlivňovat.  Reflexní terapie umožňuje i diagnostiku.

 

 
 
  

 

Kinessiotapig 
metoda, využívající lepení tejpů na kůži. Aplikací dochází ke zmírnění bolestí svalů, kloubů a šlach, ke zlepšení krevní a lymfatické cirkulace, k tlumení zánětu, ke snížení nakromaděných tělěsných tekutin.Zlepšuje svalovou kontrakci u oslabeného svalu, snižuje přetížení svalu.

Breussova masáž 
při masáži se využívá  speciální postup hmatů s využitím třezalkového oleje. Dochází zde k protažení a uvolnění páteře. Působí se hlavně na  meziobratlové ploténky. Uvolňuje se tlak na nervy, které odstupují z páteře. Zmírňuje se bolest.
Masáž dále ovlivňuje meridiány, nervový systém, tělesné i duševní pochody v celém těle.Má silný účinek na harmonizaci vegetativního nervového systému.
 

Reiki
je vesmírná univerzální energie, která se nachází v prostoru kolem nás. Přikládáním rukou na tělo dochází k harmonizování energetických toků v organismu, zvyšuje se příliv energie a navozuje se hluboká relaxace.

Copyright 2010 © Tebit Relax | Vyrobil SecurityNet.cz s.r.o. | WebHosting Hukot.cz