Sortiment

Léčebná tělesná výchova

Léčebná tělesná výchova

Jednou z nejčastějších zivilizačních chorob jsou bezesporu bolesti v zádech. Jejich příčinou je převážně pohybová chudost a  chybné pohybové sterotypy, které vedou ke svalovým nerovnováhám.

Svaly mají výrazný formativní vliv na kosti. Při různých svalových dysbalancích dochází k asymetrii svalového systému, což může mít vliv i na rozvoj skoliózy.
Narušená svalová rovnováha v oblasti pánve vede mimo jiné i k dolnímu zkříženému syndromu, což je v populaci velice rozšířenou příčinou bolestí v oblasti bederní páteře.
Svalová nerovnováha v oblasti krční a hrudní páteře vede k hornímu zkříženému syndromu. V rámci výše uvedeného dochází k zakulacení hrudníku a předsunuté hlavě. Začínají se ozývat bolesti krční páteře, artrotické změny.
Tyto svalové dysbalance  májí za následek poruchy funkce pohybového aparátu. Úzce pak souvisí s bolestivými stavy.
Pasivní přijímání různých léčebných terapii od bolesti určitě uleví, ale teprve aktivní zapojení klienta do cílené léčebné výchovy může definitivně vyřešit Vaše problémy. 
 
Provedu komplexní svalovou diagnostiku pohybového aparátu . Dle jejich výsledků Vám sestavím individuální cvičební plán. Vybraná kompenzační cvičení nastolí korekci svalových dysbalancí a uleví od bolesti. Následuje instruktáž a provádění jednotlivých cviků, které je potřeba se naučit správně, jinak je účinek minimální. Oproti skupinovému cvičení řeší individuální plán konkrétní potřeby daného jedince.

Léčevná tělěsná výchova a sestavení individuálního cvičebního plánu není určeno pouze ke zmírnění bolestí a opotřebování kloubů, ale důležitou roli hraje právě prevence.


SM systém - spirální stabilizace páteře

Cvičení s lany, jako vynikající prevence proti bolestem zad. Při cvičení se aktivují spirální svalové řetězce a uvolňuje přetížený vzpřimovač páteře.

Hluboký stabilizační systém páteře HSSP

Jde o aktivaci a souhru svalového a dechového stereotypu, které vede ke stabilizaci celého pohybového aparátu ( páteře, pánve, lopatek, centraci kloubů aj.) Snahou je dostat pohybový a dechový vzor pod volní kontrolu.
HSSP zahrnuje tyto svaly:
 • svaly pánevního dna
 • bránici
 • hluboké svaly páteře
 • hluboké svaly břišní
 • hluboké flexory krční páteře
Správná aktivace hlubokého stabilizačního systému je pro fungování pohybového aparátu zcela zásadní. Je prevencí proti bolestem krční a bederní páteře, opotřebování kloubů, výhřezu plotének aj.
V individuálních lekcích Vás naučím zapojování HSSP.


Cvičení dle Ludmily Mojžíšové

trápí Vás:
 • funkční ženská neplodnost 
 • opakované potraty 
 • obrácená děloha, hypoplazie dělohy 
 • problémy s inkontinencí 
 • bolestivý pohlavní styk 
 • gynekologické obtíže (neprůchodnost vejcovodů, bolestivá, nepravidelná menstruace) 
 • bolesti zad 
 • svalové spazmy
 • zatuhlé, či ochablé svaly

Cvičení dle Ludmily Mojžíšové je vynikající metoudou k odstranění výše uvedených problémů, ale i ostatních potíží a bolestí pohybového aparátu.
V individuálních lekcích Vás naučím speciální sestavu cviků. Další návštěvy se určí individuálně dle potíží klientky, zpravidla po měsíci.


Komplexní svalová  diagnostika 

Existuje celá řada faktorů, které se podílejí na nevhodném zatížení pohybového aparátu. Sedavé zaměstnání, špatný postoj, či chůze, nadváha, chybné zvedání těžkých břemen. Dále může jít o svalové přetížení, nebo zatížení nedostatečné, či jednostranné.

Svaly mají výrazný formativní vliv na kosti. Při různých svalových dysbalancích dochází k asymetrii svalového systému, což může mít vliv i na rozvoj skoliózy.
Narušená svalová rovnováha v oblasti pánve vede mimo jiné i k dolnímu zkříženému syndromu, což je v populaci velice rozšířenou příčinou bolestí v oblasti bederní páteře.
Svalová nerovnováha v oblasti krční a hrudní páteře vede k hornímu zkříženému syndromu. V rámci výše uvedeného dochází k zakulacení hrudníku a předsunuté hlavě. Začínají se ozývat bolesti krční páteře, artrotické změny.

Pomocí svalové diagnostiky lze jednoduše zmapovat svalový terén. 
Testuje se:
Svalové skupiny s tendencí ke zkrácení
Svalové skupiny s tendencí  k oslabení  ( dynamický a statický testovací cvik )
Hluboký stabilizační systém 
Postirální stereotyp hodnotíme zepředu, z boku, zezadu (palpace, aspekce)
BMI
Dle výsledků svalové diagnostiky Vám sestavím individuální cvičební plán.Vybraná kompenzační cvičení nastolí korekci svalových dysbalancí a uleví od bolesti.

 

Copyright 2010 © Tebit Relax | Vyrobil SecurityNet.cz s.r.o. | WebHosting Hukot.cz