Masáže a terapie

  

Sportovní a rekondiční masáž
má na lidské tělo blahodárné účinky, dostavuje se celková regenerace organismu.
Z terapeutického hlediska zvyšuje prokrvení, odstraňuje kyselinu mléčnou ze svalů, podporuje návrat lymfy a žilní krve z periferie do centra, uvolňuje spasmy, odstraňuje svalové dysbalance aj.
Před masáží je vhodná aplikace rašelinového zábalu. Svaly lépe reagují na masáž a celkový výsledek je efektivnější.
 

     

Indická masáž hlavy                                      
je hluboce relaxační a uvolňující masáž, navozující pocit harmonie, klidu a psychické pohody. Praktikuje se v energetických centrech v oblasti hlavy a šíje.Celotělová aromaterapeutická masáž
jedná se o celotělovou relaxační masáž s využitím etherických olejů. Harmonizuje psychiku a tělesné funkce, příznivě ovlivňuje centra energie (čakry), navozuje pocit klidu, důvěry a radosti. Nechte se hýčkat.
 
 

Reflexní terapie
je metoda využívající reflexní body a reflexní plošky převážně na chodidlech, na které se působí tlakem. Tyto reflexní plošky mají přímou souvislost s jednotlivými tělesnými orgány, které se dají stimulací těchto bodů ovlivňovat.  Reflexní terapie umožňuje i diagnostiku.


 

Breussova masáž
při masáži se využívá  speciální postup hmatů s využitím třezalkového oleje. Dochází zde k protažení a uvolnění páteře. Působí se hlavně na  meziobratlové ploténky.  Uvolňuje se tlak na nervy, které odstupují z páteře. Zmírňuje se bolest. Dále se třezalkový olej dopraví během masáže k meziobratlovým ploténkám, které olej nasají, což brání vysychání plotének. Po masáži se přikládá speciální papír, kde se využívá osmotických vlastností k odstranění škodlivin  z plotének. Masáž dále ovlivňuje meridiány, nervový systém, tělesné i dušení pochody v celém těle. Má silný účinek na harmonizaci vegetativního systému, zklidňuje organismus. Velice dobře uvolňuje klienty s velkým vnitřním napětím.

 

 
Mobilizační techniky
vedou k uvolnění svalů, vazů, šlach, kloubních pouzder. Klienti jsou dále instruováni  k nácviku automobilizačních technik. Prevence poruch pohybového aparátu.Moxování, akupresura
jde o alternativní metodu, kde se nahřívají akupresurní body, svaly aj. Rovnoměrným, pomalým hořením směsi léčebných látek, z nichž převahu tvoří pelyněk, vzniká teplo, které proniká do hlubších vrstev, ohřívá akupresurní body dráhy a podporuje v nich oběh energie.V místě moxování vznikají v tkáni různé látky bílkovinné povahy, které pomáhají zvyšovat obranyschopnost organismu, zrychlovat látkovou výměnu, zvyšovat prokrvení, uvolňovat svalstvo a stabilizovat vegetativní nervový systém.

 

   

Baňkování
prastará  metoda  přikládaní baněk na tělo, ve kterých se následně vytvoří podtlak. Dojde k rozšíření krevních kapilár, tkáň se silně prokrví, což klasická masáž nezvládne. Následuje úleva od bolesti.Trigger point
jsou bolestivé a tuhé spazmy v průběhu svalových vláken. Vyznačují se zvýšeným napětím, omezením pohybu. Patří  k projevům funkčních poruch svalové funkce. 


Dornova metoda 
manuální terapie, při které se vrací klouby a obratle do původní přirozené polohy. Provádí se  jemným tlakem terapeuta, za současného pohybu a spolupráce klienta. Nedílnou součástí terapie je pravidelné cvičení klienta.
 
 

Tejpování 
metoda, využívající lepení tejpů na kůži. Aplikací dochází ke zmírnění bolestí svalů, kloubů a šlach, ke zlepšení krevní a lymfatické cirkulace, k tlumení zánětu, ke snížení nahromaděných tělesných tekutin. Zlepšuje svalovou kontrakci u oslabeného svalu, snižuje tonus svalů  přetížených. 

 

Reiki
je vesmírná univerzální energie, která se nachází v prostoru kolem nás. Přikládáním rukou na tělo dochází k harmonizování energetických toků v organismu, zvyšuje se příliv energie a navozuje se hluboká relaxace.


Svalová  diagnostika a individuální cvičební plán
Existuje celá řada faktorů, které se podílejí na nevhodném zatížení pohybového aparátu. Sedavé zaměstnání, špatný postoj, či chůze, nadváha, chybné zvedání těžkých břemen. Dále může jít o svalové přetížení, nebo zatížení nedostatečné, či jednostranné.

Svaly mají výrazný formativní vliv na kosti. Při různých svalových dysbalancích dochází k asymetrii svalového systému, což může mít vliv i na rozvoj skoliózy.
Narušená svalová rovnováha v oblasti pánve vede mimo jiné i k dolnímu zkříženému syndromu, což je v populaci velice rozšířenou příčinou bolestí v oblasti bederní páteře.
Svalová nerovnováha v oblasti krční a hrudní páteře vede k hornímu zkříženému syndromu. V rámci výše uvedeného dochází k zakulacení hrudníku a předsunuté hlavě. Začínají se ozývat bolesti krční páteře, artrotické změny.
Pomocí svalové diagnostiky lze jednoduše zmapovat svalový terén a  sestavit individuální cvičební plán.Vybraná kompenzační cvičení nastolí korekci svalových dysbalancí a uleví od bolesti.


Copyright 2010 © Tebit Relax | Vyrobil SecurityNet.cz s.r.o. | WebHosting Hukot.cz