Sortiment

Masáže a terapie

  

Sportovní a rekondiční masáž
má na lidské tělo blahodárné účinky, dostavuje se celková regenerace organismu.
Z terapeutického hlediska zvyšuje prokrvení, odstraňuje kyselinu mléčnou ze svalů, podporuje návrat vymfy a žilní krve z periferie do centra, uvolňuje spazmy, odstraňuje svalové dysbylance aj.
Před masáží je vhodná aplikace rašelinového zábalu. Svaly lépe reagují na masáž a celkový výsledek je efektivnější.
Při masáži používám rovněž baňky, moxu a reiki.

 

     

Indická masáž hlavy                                      
je hluboce relaxační a uvolňující masáž, navozující pocit harmonie, klidu a psychické pohody. Praktikuje se v energetických centrech v oblasti hlavy a šíje.

 •  odstraňuje ztuhlost krku, šíje a ramen
 •  odstraňuje bolesti hlavy a migrény
 •  zlepšuje spánek a koncentraci
 •  zmírňuje hučení v uších
 •  prokrvuje pokožku hlavy a vyživuje vlasové kořínky

 Celotělová aromaterapeutická masáž
jedná se o celotělovou relaxační masáž s využitím etherických olejů. Harmonizuje psychiku a tělesné funkce, příznivě ovlivňuje centra energie (čakry), navozuje pocit klidu, důvěry a radosti. Nechte se hýčkat.
 
 

Reflexní terapie
je metoda využívající reflexní body a reflexní plošky převážně na chodidlech, na které se působí tlakem. Tyto reflexní plošky mají přímou souvislost s jednotlivými tělesnými orgány, které se dají stimulací těchto bodů ovlivňovat.  Reflexní terapie umožňuje i diagnostiku.

 
  

 

 

Breussova masáž
při masáži se využívá  speciální postup hmatů s využitím třezalkového oleje. Dochází zde k protažení a uvolnění páteře. Působí se hlavně na  meziobratlové ploténky.  Uvolňuje se tlak na nervy, které odstupují z páteře. Zmírňuje se bolest. Dále se třezalkový olej dopraví během masáže k meziobratlovým ploténkám, které olej nasají, což brání vysychání plotének. Po masáži se přikládá speciální papír, kde se využívá osmotických vlastností k odstranění škodlivin  z plotének.
 
 •  regenerace  meziobratlových plotének
 •  uvolnění páteře
 •  zmírnění  svalové  dysbalance
 •  uvolnění  psychického a fyzického napětí
 •  uvolnění  energetických  bloků
 •  úlevě od bolesti

Masáž dále ovlivňuje meridiány, nervový systém, tělesné i dušení pochody v celém těle. Má silný účinek na harmonizaci vegetativního systému, zklidňuje organismus. Velice dobře uvolňuje klienty s velkým vnitřním napětím.


 

Mobilizační techniky
vedoucí k uvolnění svalů, vazů, šlach, kloubních pouzder. Klienti jsou dále instruováni  k nácviku automobilizačních technik. Prevence poruch pohybového aparátu.Moxování, akupresura
jde o staletí  prověřenou alternativní metodu, kde se nahřívají akupresurní body, svaly aj. Rovnoměrným, pomalým hořením směsi léčebných látek, z nichž převahu tvoří pelyněk, vzniká teplo, které proniká do hlubších vrstev, ohřívá akupresurní body dráhy a podporuje v nich oběh energie.

V místě moxování vznikají v tkáni různé látky bílkovinné povahy, které pomáhají zvyšovat obranyschopnost organismu, zrychlovat látkovou výměnu, zvyšovat prokrvení, uvolňovat svalstvo a stabilizovat vegetativní nervový systém.

 

 
 

Baňkování
prastará  metoda  přikládaní baněk na tělo, ve kterých se následně vytvoří podtlak. Dojde k rozšíření krevních kapilár, tkáň se silně prokrví, což klasická masáž nezvládne. Následuje úleva od bolesti.Trigger point
jsou bolestivé a tuhé spazmy v průběhu svalových vláken. Vyznačující se zvýšeným napětím, omezením pohybu.  Patří  k projevům funkčních poruch svalové funkce. 


Dornova metoda 
Manuální terapie, při které se vrací klouby a obratle do původní přirozené polohy. Provádí se  jemným tlakem terapeuta, za současného pohybu a spolupráce klienta. Nedílnou součástí terapie je pravidelné cvičení klienta.
 
 

Kinessiotapig 
metoda, využívající lepení tejpů na kůži. Aplikací dochází ke zmírnění bolestí svalů, kloubů a šlach, ke zlepšení krevní a lymfatické cirkulace, k tlumení zánětu, ke snížení nakromaděných tělěsných tekutin.Zlepšuje svalovou kontrakci u oslabeného svalu, snižuje přetížení sval

 

Reiki
je vesmírná univerzální energie, která se nachází v prostoru kolem nás. Přikládáním rukou na tělo dochází k harmonizování energetických toků v organismu, zvyšuje se příliv energie a navozuje se hluboká relaxace.
Copyright 2010 © Tebit Relax | Vyrobil SecurityNet.cz s.r.o. | WebHosting Hukot.cz